banner23

banner26

banner24

banner25

İsmail Demir: Türkiye, kritik teknolojilerde önde gelen ülkeler arasında yer almak zorunda

SAHA EXPO'nun açılış törenine katılan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, hızla gelişen Türk savunma sanayiinin kritik teknolojiler konusunda dünyanın önde gelen ülkeler arasında yer almak zorunda olduğunu ve bunun için el birliği içerisinde çalışılması gerektiğini ifade etti.

SAVUNMA SANAYİİ 11.11.2021, 13:49
İsmail Demir: Türkiye, kritik teknolojilerde önde gelen ülkeler arasında yer almak zorunda
banner34

Türk savunma sanayiinin devleri; Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı 2021'de bir araya geldi.

Yerli ve millî üretimleri hayata geçirme konusunda büyük performans sergileyen Türk savunma sanayii firmalarının buluşma noktası olan SAHA EXPO 2021 Fuarı'nın resmî açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Hasan Büyükdede ve devlet kademesinden çok sayıda isim katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SAHA EXPO 2021'in açılış konuşması yaptı.

Programda bir konuşma yapan Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, sözlerine Türk savunma sanayiinin gelişiminde büyük emeği bulunan merhum Özdemir Bayraktar'a rahmet dileyerek başladı.

İsmail Demir konuşmasının devamında "SAHA EXPO 2021 Türk savunma sanayii gücünü dünyaya taşıma anlamında önemli adım olacaktır. SAHA EXPO'nun IDEF ile dönüşümlü yapılması önemli olacaktır. Üniversitelerimiz araştırma kurumlarımız bir aile gibi birlikte yıllarca çalıştı çalışmaya da devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Türk savunma sanayii firmalarının daha çok çalışması gerektiğini söyleyen İsmail Demir, "İstiklal ve İstikbal Mücadelemizde çok daha derin teknolojiler gerçekleştirdiğimizi, ülkemizin milli çıkarlarını savunmak içinde olduğumuzu belirtiyorum. Proje sayılarımız giderek artıyor. Bazı kritik teknolojilerde Türkiye'nin önde gelen ülkeler arasında yer alma mecburiyeti var. Hep beraber el birliği içinde yürümemiz gerektiğini belirtmek istiyorum" diye konuştu.

20°
açık