banner23

banner26

banner24

banner25

İsmail Demir ve Murat İkinci’den özel açıklamalar

TEKNOFEST 2021 başvurularının başlaması kapsamında SavunmaTR’ye özel açıklamalar yapan İsmail Demir ve Murat İkinci, gençlere özel mesajlar verdi.

SAVUNMA SANAYİİ 03.02.2021, 16:19
İsmail Demir ve Murat İkinci’den özel açıklamalar
banner34

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, TEKNOFEST 2021 ile alakalı SavunmaTR mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

“Bizim gayretimiz Türkiye’nin yarınları için, yarınlar da gençlik demek”

TEKNOFEST’in gençler için büyük bir heyecan ve kendileri ispat etme ortamı olduğunu söyleyen Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Her ne kadar yarışmalar varsa da yarışmaların ana ruhu aslında katılım. Ben yapmak istiyorum, yapabildiğimi göstereceğim, bir şey ortaya koyacağım. Bu ilk adımların atılması anlamında gerçekten bütün katılımcılarımız, dereceye girsin girmesin, en küçük katkıdan en büyük katkıya kadar çok değerli. Sırf katılmış olmak, sırf festivalde olmak bile kendi başına bir değer taşıyacak. Önümüzdeki yıllarda yapacakları faaliyetlerde, işlerinde, düşünce tavırlarına etki edecek, onun için vazgeçmeden TEKNOFEST’i takip etmeye devam etsinler. TEKNOFEST sonrasında katılımcılarımız, ürün çıkaran arkadaşlarımız yollarına devam etsinler. Ola ki kendilerini ümitsizliğe düşüren, yılgınlığa sebep olan olaylar olursa yılmasınlar. Bizler her zaman onlara destek olmak için buradayız.” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Demir son olarak şunları kaydetti;

“Gençlerimiz bizlere ulaşmaya çalışsınlar, paydaşlarımıza ulaşmaya çalışsınlar. Biz onlar için varız, bizim gayretlerimiz Türkiye’nin yarınları için, yarınlar da gençlik demek.”

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in gençlere verdiği mesaj sonrasında ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci de SavunmaTR mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

“Kazanan gençlerimiz oluyor”

TEKNOFEST’i çok önemli bir faaliyet olarak gördüklerini söyleyen ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “Özellikle gençlerimiz açısından, teknolojiye olan yatırımın, teknolojiye olan motivasyonun artması için ülkemizin en önemli faaliyetlerinden bir tanesi. ROKETSAN olarak bizler TEKNOFEST’in başlangıç aşamasından beri en büyük destekçilerinden biri olarak faaliyetlerine destek veriyoruz. Özellikle Tuz Gölü’nde gençlerimizle beraber roket yarışmalarında mühendislerimiz çok ciddi emek ve gayret sarf ediyorlar. Bu emeklerin karşılığında da gençlerimizin sahadan başarıyla ayrılmaları, yapmış oldukları faaliyetlerin sonucunu görmeleri bizim için en büyük motivasyon kaynağı oldu. TEKNOFEST’teki çalışmalar aslında bizim gelecekte sahip olacağımız insan gücünü, insan kaynağını oluşturmak için çok büyük bir faaliyet. Bu anlamda TEKNOFEST’in artan bir heyecanla devam etmesini diliyorum.” ifadesinde bulundu.

ROKETSAN Genel Müdürü İkinci son olarak;

“Bugün yine bir TEKNOFEST’in başlangıç aşamasının ilk lansmanı yapıldı. İnşallah bu lansmanla birlikte katılımı çok daha yüksek, motivasyonu çok daha yüksek, milli teknoloji hamlesini destekleyen gençlerimize fırsat ve emek verdiren bir faaliyet olur diye umut ediyorum. Güzel bir faaliyet olacak inşallah. Başarılı olmak veya başarısız olmak hiç önemli değil. Katılmak, bu heyecanı yaşamak, abileriyle-ablalarıyla gerçekleştirmiş oldukları çalışmaların sonucunu görmek çok büyük bir motivasyon. Bu heyecana katılmayı herkese tavsiye ediyorum. Kazanmak veya kaybetmek diye bir şey yok, sonuçta kazanan gençlerimiz oluyor.” dedi.

11°
açık