banner23

banner24

İsrail, Etiyopya'nın Boeing 767-300'lerini kargo uçağına dönüştürecek

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), Etiyopya Hava Yolları'nın Boeing 767-300 yolcu uçaklarını, kargo uçaklarına dönüştürmek amacıyla başkent Addis Ababa'da tesis inşa edecek.

SAVUNMA SANAYİİ 23.08.2021, 15:28
İsrail, Etiyopya'nın Boeing 767-300'lerini kargo uçağına dönüştürecek
banner46

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), Tel Aviv ve Meksika'nın ardından Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da da Boeing dönüştürme tesisi kuruyor.

Israel Defense'in haberine göre IAI, Etiyopya Hava Yolları'nın kargo uçağı ihtiyacını, Boeing 767-300 yolcu uçaklarını dönüştürerek sağlayacak. İki ülke arasında imzalanan anlaşmaya göre uçakların bakımı, revizyonu ve personellerin eğitiminin yanı sıra Etiyopya Hava Yolları'na gerekli sertifikasyonlar ve lisanlar kazandırılacak.

IAI'nin Genel Müdür Yardımcısı ve Havacılık Grubu Genel Müdürü Yossi Melamed konuyla ilgili olarak, ''İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii, yolcu uçaklarını kargo uçaklarına dönüştürmekte oldukça başarılı bir üne sahiptir. Etiyopya Havayolları'nın bize güven duymasından dolayı son derece mutluyum.'' ifadelerini kullandı.

Etiyopya Hava Yolları Grubu CEO'su Tewolde GebreMariam ise, "2025 Vizyonumuzdaki Çeşitlendirilmiş Havacılık İş Modelimiz doğrultusunda filo, yer hizmetleri altyapısı ve kargo bağlantı ağımızdaki kargo kapasitemizi artırıyoruz. Burada kurulacak bir dönüşüm tesisi, Afrika'daki kargo gücümüzü büyütecek.'' değerlendirmesinde bulundu.

banner34
16°
açık