banner23

banner24

İsrail ile Hindistan MRSAM hava savunma sistemini test etti

İsrail Havacılık ve Uzay Endüstrisi IAI ve Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü iş birliğinde geliştirilen MRSAM hava savunma sistemi test edildi.

SAVUNMA SANAYİİ 06.01.2021, 09:44
İsrail ile Hindistan MRSAM hava savunma sistemini test etti
banner46

İsrail ve Hindistan ortaklığında geliştirilen MRSAM hava savunma sistemi Hindistan'da test edildi.

The Jerusalem Post'da yer alan haberde, İsrail Havacılık ve Uzay Endüstrisi IAI (Israel Aerospace Industry) ve Hindistan hükümetine bağlı Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (Defense Research and Development Organisation / DRDO) iş birliğinde geliştirilen MRSAM hava savunma sisteminin test edildiği aktarıldı.

İsrail Havacılık ve Uzay Endüstrisi yaptığı açıklamada, Hindistan'da gerçekleştirilen testlerin başarılı bir şekilde tamamlandığı belirtildi.

MRSAM Hava Savunma Sistemi

İsrail menşeli İsrail Havacılık ve Uzay Endüstrisi IAI ile Hindistan merkezli Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü tarafından ortaklaşa geliştirilen MRSAM; çeşitli hava platformlarına karşı koruma sağlayan orta menzilli karadan havaya füze sistemidir.

Azami 70 km menzile sahip olan MRSAM hava savunma sistemi, LRSAM uzun menzilli karadan havaya füze sistemi ve deniz platformlarında kullanılmak üzere üretilen tasarlanmış Barak-8 hava savunma sisteminin kara tabanlı bir konfigürasyonu olarak biliniyor.

banner34
19°
parçalı bulutlu