banner23

banner26

banner24

İsrail, İngiliz tankları için AKS sağlayacak

İsrailli Rafael Advanced Defense Systems şirketinin geliştirdiği Trophy zırhlı araçlar için aktif koruma sistemi (AKS), İngiliz ordusunun Challenger 3 tanklarına entegre edilmek üzere seçildi.

SAVUNMA SANAYİİ 24.06.2021, 15:34
İsrail, İngiliz tankları için AKS sağlayacak
banner34

İsrailli Rafael Advanced Defense Systems firması tarafından Perşembe günü yapılan açıklamada, Trophy zırhlı araçlar için aktif koruma sisteminin; İngiliz ordusunun yeni Challenger 3 ana muharebe tankı ile ayrıntılı değerlendirme ve entegrasyonun bir sonraki aşaması için Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı tarafından seçildiği aktarıldı. 

Israel Defense sitesinde yer alan habere göre Rafael tarafından anti-zırh saldırılarına yanıt olarak geliştirilen Trophy APS, roket ve füze tehditlerine karşı koruma sağlar ve aynı anda düşman ateşinin kaynağını tespit ederek mürettebatın anında müdahale edebilmesine imkan verir. Daha önce ABD ordusunun dört Abrams tank tugayına tedarik edilen sistemin, yakın zamanda Leopard tankları için Almanya'ya da tedarik edileceği kaydedildi.

Ayrıca haberde Thorpy'nin dünyadaki "savaşta kanıtlanmış" tek aktif koruma sistemi olduğuna dikkat çekildi ve 2010'dan beri İsrail Savunma Kuvvetleri'nin Merkava tanklarına kurulduğu belirtildi. 

23°
açık