banner23

banner24

İTÜ SAVTEK’te son gün

Savunma sanayii sektörü ile akademinin birleşmesi ve iş birliği için İTÜ SAVTEK, bugün itibariyle sona eriyor.

SAVUNMA SANAYİİ 04.03.2022, 14:04
İTÜ SAVTEK’te son gün
banner46

Sektörün en önemli insan kaynağını oluşturan İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Savunma Teknoloji Kulübü’nün (SAVTEK) 2-3-4 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen STG’22 etkinliği son gününde.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe SavunmaTR de medya sponsoru olarak katkı sağlıyor.

Bugünkü etkinlikte özel konuk SSB Uçak Daire Başkanı Abdurrahman Şeref Can yer alacak.

Programa altın sponsor olarak katkı sağlayan ROKETSAN adına da ROKETSAN Uzay Sistemleri Sistem Mühendisliği Birimi Lider Mühendisi Duygu Özakturk Şahin bir konferans verecek.

Programa gümüş sponsor olarak katılan TEI adına da TEI Turboşaft Program Müdürü Ercan Arıcan bir konferans gerçekleştirecek.

İTÜ SAVTEK

Savunma sanayii ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlamayı hedef edinen Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK), İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2008 yılında kuruldu.

Kulüp, her yıl ülkemizin savunma sanayii kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek onları, öğrencilere bilgi ve birikimlerini aktarmak üzere üniversitelerine davet ediyor. Kurulduğu yıldan itibaren önemli projelere imza atan İTÜ SAVTEK, bünyesindeki üyelerine birçok fırsat sağlıyor.

Savunma Teknolojileri Günleri (STG)

Her sene düzenlenen bu etkinlik; İTÜ ile Türk Savunma Sanayisi arasındaki iş birliğinin mevcut durumu ve olası iş birliği olanakları değerlendiriliyor. Türk savunma sanayiinde AR-GE'ye yapılan yatırımlar, sağlanan kaynaklar, geleceğin politikaları konusunda İTÜ'deki akademisyenlerin ve öğrencilerin farkındalığı artırılıyor.

banner34
19°
parçalı bulutlu