banner23

banner24

Jandarma'ya yeni ASBOT KN-35 teslimatı

ASFAT tarafından yerli ve millî imkanlarla tasarım ve inşası gerçekleştirilen yeni nesil asayiş ve emniyet botu ASBOT KN-35’in 6 ve 7’incisi Jandarma Genel Komutanlığına teslim edildi.

SAVUNMA SANAYİİ 22.07.2022, 15:18
Jandarma'ya yeni ASBOT KN-35 teslimatı
banner34

Türk savunma sanayii Mavi Vatan'ın asayişi için teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın asayiş ve emniyet çalışmalarına güç katmak amacıyla; ASFAT tarafından yerli ve millî imkanlarla tasarım ve inşası gerçekleştirilen yeni nesil asayiş ve emniyet botu ASBOT KN-35’in 6 ve 7’ncisi teslim edildi.

ASFAT'ın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Jandarmamızın asayiş ve emniyet çalışmalarına güç katmak amacıyla; ASFAT tarafından yerli ve millî imkanlarla tasarım ve inşası gerçekleştirilen yeni nesil asayiş ve emniyet botu ASBOT KN-35’in 6 ve 7’ncisi teslim edildi. Ülkemize ve Jandarmamıza hayırlı olsun." ifadelerine yer verildi.

ASBOT KN-35

10,2 m uzunluğundaki ve 3,2 m genişliğindeki ASBOT, çift stepli kayıcı gövde yapısına sahiptir.

Jandarma'nın ihtiyaçları gözetilerek göl, akarsu ve denizlerde çalışabilecek şekilde dizayn edilen ASBOT, deniz durumu 4'e kadar görev yapabilirken 2 adet 250 beygir outboard motor ile 40 'knot'a kadar sürate de de sahiptir.

ASBOT, gelişmiş kompozitten vakum infüzyon teknolojisi ile üretilmiş kategori B olup Türk Loydu sertifikalıdır.

Tam yol durumunda tam iskele ve tam sancak dönüşü yapabilecek şekilde dizayn edilmesi bota yüksek mertebede manevra kabiliyeti sağlamaktadır.

27°
parçalı bulutlu