banner23

banner24

Kaideye Monteli Cirit (KMC) EFES-2022 Tatbikatı'nda

Türk Kara Kuvvetleri envanterine giren ROKETSAN Kaideye Monteli Cirit (KMC), EFES-2022 Tatbikatı'nda boy gösterdi.

SAVUNMA SANAYİİ 30.05.2022, 14:51
Kaideye Monteli Cirit (KMC) EFES-2022 Tatbikatı'nda

Türk savunma sanayiinin özgün ürünleri aktif olarak sahada kullanılıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen ve 37 ülkeden binden fazla yabancı personelin katılım gösterdiği EFES-2022 Tatbikatı hız kesmeden devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Ülkemizin ev sahipliği ve Ege Ordusu Komutanlığımızın sevk ve idaresinde gerçekleştirilen EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı dost ve müttefik ülke unsurlarının katılımıyla devam ediyor.'' ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan MSB tarafından paylaşılan görüntülerde ROKETSAN Kaideye Monteli Cirit (KMC) aracının belirlenen bir hedefe yönelik atış gerçekleştirdiği görüldü.

ROKETSAN KMC Aracı

ROKETSAN tarafından CİRİT Lazer Güdümlü Füze Sistemi'nin kara platformlarından da atılması amacıyla geliştirilen Kaideye Monteli CİRİT (KMC) Aracı, bir süre önce güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmuştu.

4 UMTAS/LUMTAS veya 8 CİRİT veya 2 UMTAS/LUMTAS ve 4 CİRİT füzesi taşıma yeteneğine sahip olan KMC Sistemi, Yüksek Keşif, Gözetleme ve Hedef Takibi Yeteneği, STANAG 3733’e uyumlu Otonom Lazer İşaretleme, Full HD IR, TV ve SWIR Video ile ISR [İstihbarat, Gözetleme ve Keşif] Gündüz /Gece Operasyon Kabiliyeti, Operatör & Komutan Konsolu, MIL-STD-1760 Uyumluluk, Araç İçi Yedek Mühimmat Depolama alanlarıyla kullanıcıya yüksek kontrol ve atış gücü sağlıyor.

banner34