banner23

banner26

banner24

Kaideye Monteli CİRİT Silah Sisteminden başarılı atış

UMTAS ve CİRİT füzelerini atabilen “Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında icra edilen muayene ve kabul atışlarında belirlenen hedefler başarılı bir şekilde vuruldu.

SAVUNMA SANAYİİ 15.01.2022, 09:44
Kaideye Monteli CİRİT Silah Sisteminden başarılı atış
banner34

Türk savunma sanayii, güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, tanksavar bölüklerine ilave yetenek kazandırmak maksadıyla başlatılan, UMTAS ve CİRİT füzelerini atabilen Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında, Konya/Karapınar’da icra edilen muayene ve kabul atışlarında belirlenen hedefler başarılı bir şekilde vurulduğu ifade edildi.

ROKETSAN tarafından CİRİT Lazer Güdümlü Füze Sistemi'nin kara platformlarından da atılması amacıyla geliştirilen Kaideye Monteli CİRİT (KMC) Aracı, bir süre önce güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmuştu.

4 UMTAS/LUMTAS veya 8 CİRİT veya 2 UMTAS/LUMTAS ve 4 CİRİT füzesi taşıma yeteneğine sahip olan KMC Sistemi, Yüksek Keşif, Gözetleme ve Hedef Takibi Yeteneği, STANAG 3733’e uyumlu Otonom Lazer İşaretleme, Full HD IR, TV ve SWIR Video ile ISR [İstihbarat, Gözetleme ve Keşif] Gündüz /Gece Operasyon Kabiliyeti, Operatör & Komutan Konsolu, MIL-STD-1760 Uyumluluk, Araç İçi Yedek Mühimmat Depolama alanlarıyla kullanıcıya yüksek kontrol ve atış gücü sağlıyor.

27°
açık