banner23

banner24

Kara ATMACA 2025'te Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda

2025'te Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın hizmetine sunulması planlanan Karadan Karaya Seyir Füzesi (Kara ATMACA) için SSB ile ROKETSAN arasında yeni bir iş birliğine gidildi.

SAVUNMA SANAYİİ 18.08.2021, 16:22
Kara ATMACA 2025'te Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda
banner46

ROKETSAN’ın deniz platformları için geliştirdiği ATMACA Gemisavar Füzesi, Kara ATMACA ile yeni bir boyut kazanacak. Kara ATMACA’nın, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni vurucu gücü olarak 2025 yılında envanterde yerini alması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ROKETSAN arasında Karadan Karaya Seyir Füzesi (Kara Atmaca) Sözleşmesi IDEF’te imzalandı. İmza törenine SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetleri, ROKETSAN ve sektör temsilcileri katıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın harekât ihtiyacını karşılamak amacıyla uzun menzile sahip, taktik tekerlekli kara aracından fırlatılabilen bir seyir füzesi olarak geliştirilecek olan Kara ATMACA, 280 km menzil aralığına sahip olacak.

Kara ATMACA, fark yaratan teknik ve taktik özellikleri ile dünyadaki benzerlerinden bir adım önde yer alacak.

Üç boyutlu görev planlama kabiliyeti ve uzun menzili sayesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na üstün operasyonel planlama kabiliyeti kazandıracak Kara ATMACA’nın, yeni vurucu güç olarak 2025 yılında envanterde yerini alması hedefleniyor.

banner34
23°
açık