banner23

banner26

banner24

banner25

KARGU, güvenlik güçlerine teslim edildi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA KARGU'ların güvenlik güçlerine teslim edildiğini duyurdu.

SAVUNMA SANAYİİ 12.06.2022, 15:30
KARGU, güvenlik güçlerine teslim edildi
banner34

Türk Silahlı Kuvvelerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen güvenlik teknolojileri birer birer envantere giriyor.

Bu kapsamda STM tarafından üretilen Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA KARGU, güvenlik güçlerine teslim edildi. Bugüne kadar 200'den fazla ihraç edilen KARGU böylece yüksek ihracat potansiyeli taşıyan yerli-milli sistemlerinden biri haline geldi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada KARGU'nun güvenlik güçlerine teslim edildiğini şu sözlerle duyurdu:

"Güvenlik güçlerimize Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA KARGU’larımızın yeni teslimatlarını gerçekleştirdik. Şu ana kadar 200’den fazla da ihraç ettiğimiz KARGU, yüksek ihracat potansiyeli taşıyan yerli-milli sistemlerimizden biri haline geldi."

Güvenlik güçlerimize Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA KARGU’larımızın yeni teslimatlarını gerçekleştirdik.

Şu ana kadar 200’den fazla da ihraç ettiğimiz #KARGU, yüksek ihracat potansiyeli taşıyan yerli-milli sistemlerimizden biri haline geldi.@STMDefence pic.twitter.com/95h7G8HGBx

— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) June 12, 2022

KARGU

Tek er tarafından taşınabilen, görüş içi ve görüş ötesi hedefleri tespit ve imha etme kabiliyetine sahip, Taşınabilir Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA KARGU; görev bilgisayarı marifetiyle tamamen otonom şekilde seyrüsefer icra edebilirken operatör tarafından görev bölgesinde tespit edilen sabit veya hareketli hedefleri etkin ve isabetli şekilde imha edebiliyor.
Kargu 16

“Man-in-the-Loop” prensibi ile tamamen operatör kontrolünde görev yapan KARGU,  “Vurucu İHA Platformu (VİHA)” ve “Yer Kontrol Ünitesi” bileşenlerinden oluşuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve yabancı ülkelerin envanterinde yer alan KARGU; yüksek riskli, kompleks çatışma bölgelerindeki görüş içi ve ötesi hedeflerin tespit ve teyidini sağlayarak kullanıcı personele keşif, gözetleme, istihbarat ve hassas vuruş imkanı sağlıyor.
Kargu 4

KARGU ayrıca, görev iptali ve eve dönüş fonksiyonları sayesinde tekrar kullanılabiliyor ve Elektro Optik ve Kızılötesi kameraları vasıtasıyla gece ve gündüz görev yapabiliyor.

23°
açık