banner23

banner26

banner24

Katar'ın, ikinci açık deniz karakol gemisi suya indirildi

İtalyan şirket Fincantieri tarafından Katar Donanması için inşa edilen ikinci Musherib Sınıfı Açık Deniz Devriye Gemisi (OPV) Sheraouh Q62 suya indirildi.

SAVUNMA SANAYİİ 07.06.2021, 16:33
Katar'ın, ikinci açık deniz karakol gemisi suya indirildi
banner34

Katar Donanması envanterini farklı ülkeler aracılığı ile güçlendirmeye devam ediyor.

Naval Post'un haberine göre, İtalyan şirket Fincantieri tarafından Katar Donanması için inşa edilen ikinci Musherib Sınıfı Açık Deniz Devriye Gemisi (OPV) Sheraouh Q62 suya indirildi. 

Suya indirme törenine Katar Silahli Kuvvetleri'nden Tümgeneral Hamad bin Mubarak Al-Dawai Al-Nabit, Katar Hava Savunma Kuvvetleri Komutanı Jaleel Khalid Al Ruwaili, İtalyan Deniz Kuvvetleri Komutanı'nı temsilen İtalyan Donanma Okulları Komutanı Koramiral Enrico Credendino ve Fincantieri Deniz Gemileri Bölümü Genel Müdürü Giuseppe Giordo katıldı.

Nisan ayında da Musherib Sınıfı Açık Deniz Devriye Gemisi (OPV) Musherib Q61'in deniz testleri başlanmıştı.

Katar Donanması ile 4 milyar avroluk anlaşma imzalayan Fincantieri firması, 2 adet Açık Deniz Devriye Gemisi (OPV), 1 adet amfibi gemisi (LDP) ve 2 korvet üretecek.

Musherib sınıfı açık deniz devriye gemileri 63 metre uzunluğunda ve 30/15 knot hıza sahiptir. 38 personel ile görev alacak geminin menzili 1500 nm tam yük deplasman tonajı bulunmaktadır. 

26°
açık