banner23

banner26

banner24

banner25

Katmerciler Hızır, Afrika ülkesi Uganda'da görüntülendi

Katmerciler tarafından üretilen Hızır 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçları, Doğu Afrika'da yer alan Uganda'da hareket halindeyken görüntülendi.

SAVUNMA SANAYİİ 13.01.2021, 12:34
Katmerciler Hızır, Afrika ülkesi Uganda'da görüntülendi
banner34

2016 yılında tanıtımı yapılan Hızır için 2019 yılında Afrika'dan gelen sipariş ile seri üretime başlanmıştı. Katmerciler firmasının ürettiği Hızır'ın ihracatı için ilk anlaşma 2019 yılının temmuz ayında imzalanmıştı. Sınır güvenliği için tasarlanan Hızır Zırhlı Araçları, Doğu Afrika'da yer alan Uganda ülkesinde, şehir içinde seyrederken kaydedildi.

Hızır 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

HIZIR 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, kırsal ve kentsel alanlardaki yoğun çatışma koşullarında yüksek performans gösterecek şekilde optimize edilerek 9 personel kapasiteli olarak tasarlanmıştır. Araç yüksek balistik ve mayın koruma seviyesine sahiptir. Komuta kontrol aracı, KBRN aracı, silah taşıyıcı araç (Çeşitli silah sistemlerinin kolay entegrasyonu), ambulans aracı, sınır güvenliği aracı ve keşif aracı olarak çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç görevi ifa eder.

23°
açık