banner23

banner26

banner24

banner25

Kazakistan'da Arma 8x8 zırhlı araçları boy gösterdi

Kazakistan ordusu tarafından incelenen Otokar üretimi NEFER Kule Sistemi entegreli Arma 8x8, gerçekleştirilen testlerde yeteneklerini gösterdi.

SAVUNMA SANAYİİ 25.02.2021, 17:30
Kazakistan'da Arma 8x8 zırhlı araçları boy gösterdi
banner34

Türk savunma sanayii ürünleri, yabancı ülkeler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Kazakistan Silahlı Kuvvetleri, dünyada tekerlekli zırhlı araçlar piyasasını araştırma kapsamında, savunma sanayiinin yükselen firmalarından Otokar üretimi zırhlı muharebe aracını (ZMA) test etti.

Kazakistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri'nin uluslararası silah ve askeri teçhizat pazarı araştırmasının bir parçası olarak Türkiye merkezli Otokar firmasının Arma 8x8 zırhlı muharebe aracının test edildiği ifade edildi.

Kazakistan ordusunun Karaganda bölgesinde bulunan Spassk eğitim sahasında, ASELSAN NEFER İnsansız Stabilize Kule Sistemi entegreli Arma 8x8 zırhlı muharebe aracının, savaş yeteneklerini çeşitli koşullarda gösterdiği aktarıldı.

Arma 8x8 zırhlı muharebe aracını test eden Kazakistan ordusu ayrıca, Otokar tarafından üretilen Cobra 4x4 taktik tekerlekli zırhlı aracını envanterinde bulunduruyor.

Arma 8x8 Zırhlı Muharebe Aracı

Otokar tarafından üretilen Arma 8x8 zorlu arazi koşullarında etkinliğini artıran yüksek hareket kabiliyeti ve uzun mesafe yol koşullarında sürati ile her türlü iklim şartında görev yapabilen zırhlı muharebe aracı olarak biliniyor.

Yüksek seviyede balistik ve mayın koruması sağlayan zırhlı monokok gövde yapısıyla dikkat çeken Arma 8x8, farklı niteliklerde görev ekipmanı veya silah sisteminin entegrasyonuna olanak sağlıyor.

NEFER İnsansız Stabilize Kule Sistemi

Türk savunma sanayiinin öncü firmalarından biri olan ASELSAN tarafından üretilen NEFER, zırhlı muharebe aracı ve diğer taktik kara platformlarında temel olarak zırhlı kara hedeflerine karşı kullanılmak üzere geliştirilen insansız kule sistemi olarak biliniyor.

6x6 ve 8x8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER, hem NATO menşeli hem de Rus menşeli silahların kullanımına imkan veren tasarımıyla öne çıkıyor. Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan NEFER, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.

25°
hafif yağmur