banner23

banner26

banner24

banner25

KIM Teknoloji ile TenCate Advanced Armour arasında kompozit zırh sistemleri anlaşması

KIM Teknoloji ile TenCate Advanced Armour firması; Türkiye’de kompozit zırh sistemleri üretimi üzerine iş birliği sözleşmesi imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 16.05.2022, 12:52
KIM Teknoloji ile TenCate Advanced Armour arasında kompozit zırh sistemleri anlaşması
banner34

Yerli savunma sanayii firmaları ülke sınırlarını aşmaya devam ediyor.

Kayseri merkezli KIM Teknoloji firması ile TenCate Advanced Armour şirketi ;Türkiye’de kompozit zırh sistemleri üretimi üzerine iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Yüzde 100 yerli ham madde kullanarak üretim yapan Kim Teknoloji; kompozit zırh sistemlerini 2022'nin son çeyreğinde teslim edecek.

Resim

Anlaşma; KİM Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ile TenCate Advanced Armour yetkilisi arasında yapıldı.

OEM’lere ve uzun vadeli resmi kurum programlar kapsamında kişisel koruma sistemlerine, kara sistemlerine, deniz taşıtlarına ve havacılık platformlarına yönelik eşsiz tasarlanmış koruma ve zırh sistemleri sağlayan TenCate Advanced Armour ile iş birliğine giden KIM Teknoloji; söz konusu anlaşma ile STANAG 4569 üst düzey koruma çözümlerine katkıda bulunacak ve savunma için ileri seramik bileşenlerin üretimi ve tedariğinin bir parçası olacak.

KAYSO ve KTO'nun yanı sıra Kayseri merkezli 11 firmanın ortaklığıyla kurulan firmada; ileri malzemeler, elektronik seramikler, ileri balistik sistemler, seramik matris kompozitler ve özel sensörler üretiliyor.

29°
parçalı az bulutlu