banner23

banner24

Kırgızistan ANKA SİHA'yı da alarak bir ilke imza attı

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi Başkanı Daiyrbek Orunbekov, Kırgızistan'ın Türkiye'den ANKA tipi SİHA aldığını açıkladı.

SAVUNMA SANAYİİ 17.01.2023, 16:59
Kırgızistan ANKA SİHA'yı da alarak bir ilke imza attı

Türk savunma sanayiinin sahada kendini kanıtlamış insansız hava araçları dost ve kardeş ülke Kırgızistan'a güç vermeye devam ediyor.

Türkiye'den belli aralıklarla BAYRAKTAR TB2, AKSUNGUR ve AKINCI SİHA satın alan Kırgızistan, son olarak yeni bir insansız hava aracı daha aldığını duyurdu.

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi Başkanı Daiyrbek Orunbekov Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kırgızistan'ın ANKA tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı aldığını açıkladı

BAYRAKTAR TB2, AKSUNGUR ve AKINCI SİHA'nın ardından ANKA SİHA'yı da satın alan Kırgızistan, BAYKAR ve TUSAŞ tarafından üretilen ve dünyanın pek çok yerinde kullanılan yerli SİHA'ların hepsini alan ilk ülke oldu.

Daiyrbek Orunbekov açıklamasının devamında, "Satın alınan BAYRAKTAR, AKSUNGUR, AKINCI ve ANKA gibi benzeri görülmemiş hava savunma sistemleri Kırgızistan'a ulaştı." ifadelerine yer verdi.

banner34