banner23

banner26

banner24

banner25

Kirpi-II'nin teslimatı hız kesmeden devam ediyor

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Kirpi-II Mayına Karşı Korumalı Araçlar'ın TSK’ya teslimatının devam ettiği bildirildi.

SAVUNMA SANAYİİ 21.09.2020, 11:53
Kirpi-II'nin teslimatı hız kesmeden devam ediyor
banner34

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, kurumun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Kirpi-II Mayına Karşı Korumalı Araçlar'ın TSK'ya teslimatının devam ettiği bildirildi ve araç özelliklerine dair ayrıntılı bilgiler verildi.

Mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile öne çıkan Kirpi’nin yeni versiyonunda bağımsız süspansiyon sistemi bulunuyor. Yüksek koruma özelliklerine ek olarak geliştirilen Kirpi-II (4x4), hem yol tutuşunda hem de yolcu konforunda sınıfının öncüsü olmaya devam ediyor.

Bağımsız süspansiyonlu Kirpi-II (4x4); monokok tipte zırhlı kabin ve özel zırhlı camlar, şok emici koltuklar, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özelliklerinin yanı sıra özel olarak entegre edilen göreve yönelik birçok donanımı (KBRN korunma sistemi, atış yeri hedef tespit sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi, iç konuşma sistemi, karıştırma köreltme sistemi vb.) ve özel tasarlanmış patlayıcı madde keşif ve imha robot kollu versiyonu ile ön plana çıkıyor.

22°
açık