banner23

banner26

banner24

banner25

Korean Air, ikinci Baekdu ISR projesine teklif sunacak

Korean Air, Savunma Tedarik Programı İdaresi'nin ikinci Baekdu istihbarat, gözetleme ve keşif uçağı geliştirme projesine ana yüklenici olmak için teklif verecek.

SAVUNMA SANAYİİ 02.07.2021, 16:46
Korean Air, ikinci Baekdu ISR projesine teklif sunacak
banner34

Korean Air, istihbarat, gözetleme ve keşif uçağı (intelligence, surveillance, and reconnaissance, ISR) geliştirme projesi ana yüklenicisi olmak için teklif verecek.

Janes sitesinde yer alan haberde gelişme ile ilgili detay bilgilere yer verildi. Şirket yetkilileri , “Korean Air (2011'den 2018'e kadar süren) ilk proje sırasında, uçak modifikasyonu, entegre lojistik desteği, uçuşa elverişlilik sertifikası ve test uçuşları gibi kilit görevleri gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

Olay, Savunma Tedarik Programı İdaresi’nin (Defense Acquisition Program Administration) dört eski Baekdu istihbarat, gözetleme ve keşif uçağını modernize edilmiş Baekdu uçağıyla değiştirmek için ikinci bir proje başlatma kararıyla gelişti. 2022'den 2026'ya kadar sürecek olan projenin yaklaşık 870 milyar Güney Kore wonuna (768,1 milyon ABD doları) maliyete sahip olması bekleniyor.

23°
parçalı bulutlu