banner23

banner24

Kosova Savunma Bakanı'ndan Baykar'a ziyaret

Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı Anton Quni, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret etti.

SAVUNMA SANAYİİ 01.10.2020, 16:28
Kosova Savunma Bakanı'ndan Baykar'a ziyaret

Ziyaret sırasında Kosova Savunma Bakanına Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar eşlik etti. Baykar resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Kosova Cumhuriyeti Savunma Bakanı Sayın Anton Quni, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret etti. Kendisini ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” ifadelerine yer verildi.

Baykar uluslararası saygınlığa sahip

Libya, Suriye, Azerbaycan ve Balkanlar'da aktif görev yapan Baykar ürünleri aynı zamanda, başta Ukrayna olmak üzere birçok ülkede kullanılıyor.

AKINCI TİHA, Bayraktar TB2 gibi kendi sınıfında en üst düzey teknolojiye sahip ürünleri ortaya çıkaran Baykar sadece Türkiye’de değil yurtdışında da saygı duyulan bir firma haline geldi.

Geçtiğimiz günlerde SAHA İstanbul’da ve Çorlu’da bulunan tesislerde Baykar’ı ziyaret eden Ukraynalı yetkililer de SAHA İstanbul ile bir anlaşma imzalamıştı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskiy'nin Baykar ziyaretinin ardından Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul ile Ukrayna Havacılık Kümelenmesi UKRAVİAPROM arasında da karşılıklı işbirliği anlaşması imzalanmıştı.

banner34