banner23

banner24

Lazer Güdümlü Mini Füze METE'den başarılı atış

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve testleri süren METE, İHA-İKA-İDA’larda kullanılacak ve tek personel tarafından bombaatarla da ateşlenecek.

SAVUNMA SANAYİİ 03.10.2021, 12:12
Lazer Güdümlü Mini Füze METE'den başarılı atış
banner46

ROKETSAN, geliştirdiği METE füzesi ile muharebe sahasında fark yaratacak.

Türkiye'nin öncü savunma şirketlerinden ROKETSAN'ın geliştirdiği ve testlerini sürdürdüğü Lazer Güdümlü Mini Füze METE, gerçekleştirilen testlerde hedefini tam isabetle vurdu. METE füzesi envantere girdiğinde her koşulda güvenlik güçlerine kolaylık sağlayacak.

İnsansız Hava Aracı (İHA), İnsansız Kara Aracı (İKA) ve İnsansız Deniz Araçlarında (İDA) kullanılacak olan METE, ayrıca tek personel tarafından bombaatarla da ateşlenecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Lazer Güdümlü Mini Füze METE ile ilgili gelişmeyi, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

SSB Başkanı Demir tarafından yapılan paylaşımda, "Lazer Güdümlü Mini Füze METE geliyor. ROKETSAN'ın geliştirdiği ve testleri süren METE, İHA-İKA-İDA’larda kullanılacak ve tek personel tarafından bombaatarla da ateşlenecek. METE füzemiz, Olimpiyat Şampiyonu okçumuz Mete Gazoz gibi hedefi 12’den vuracak!" ifadelerine yer verildi.

banner34
15°
açık