banner23

banner24

Letonya'dan insansız kara aracı siparişi

Letonya, Alman savunma ve havacılık şirketi Telerob tarafından geliştirilen Telemax EVO HYBRID ve tEODor EVO insansız kara araçlarını (İKA) sipariş etti.

SAVUNMA SANAYİİ 30.09.2021, 16:06
Letonya'dan insansız kara aracı siparişi

Letonya, insansız sistemlere olan ilgisini insansız kara aracı siparişi vererek yineledi.

Alman savunma ve havacılık şirketi Telerob tarafından yapılan açıklamada, Letonya Savunma Bakanlığı'nın şirket tarafından geliştirilen Telemax EVO HYBRID ve tEODor EVO insansız kara araçlarını sipariş ettiği ifade edildi.

Açıklamada, anlaşmanın mali değeri belirtilmezken, teslimatların 2021'in sonlarında tamamlanmasının planlandığı aktarıldı.

Telerob Başkan Yardımcısı ve İnsansız Kara Araçları Ürün Grubu Genel Müdürü Brian Young, Letonya'ya gerçekleştirilen satışia ilgili verdiği demeçte, "Letonya Patlayıcı Mühimmat İmha Kuvvetleri, her yıl çeşitli top mermisi, bomba ve diğer patlayıcı nesneleri etkisiz hale getiriyor. Telerob'un Telemax EVO HYBRID ve tEODor EVO İKA'ların konuşlandırılmasıyla Letonya Patlayıcı Mühimmat İmha Kuvvetleri, Letonya topraklarında ve uluslararası barış koruma operasyonlarında bulunan patlayıcı mühimmatları uzak bir mesafeden güvenli ve verimli bir şekilde tespit etmeye, tanımlamaya ve imha etmeye devam edecek." ifadeleri yer verdi.

banner34