banner23

banner24

Libya askeri heyetinden ASFAT'a ziyaret

Libya Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Amhimmid Qoujeel başkanlığındaki Libya askerî heyeti, Türk savunma sanayiinin en önemli şirketlerinden ASFAT'ı ziyarette bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ 21.01.2022, 16:28
Libya askeri heyetinden ASFAT'a ziyaret

Yerli teknolojik çözümlerle adını dünyaya duyuran Türk savunma sanayii şirketlerine olan ilgi günden güne artırıyor.

Libya Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Amhimmid Qoujeel ve beraberindeki askeri heyet; yenilikçi çözüm ortağı yaklaşımıyla dünyanın lider savunma sanayii şirketleri arasında yer almayı hedefleyen ASFAT'a önemli bir ziyarette bulundu.

Resim

ASFAT, kendilerini ziyaret eden Libyalı askerî heyeti ağırladıklarını resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu. Yapılan paylaşımda, "Libya Hava Kuvvetleri Komutanı Tümg. Amhimmid Qoujeel başkanlığındaki Libya askerî heyetini ASFAT'ta ağırladık. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

Görüşme sonunda ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün, Libya Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Amhimmid Qoujeel'e bir plaket verdi.

Resim

ASFAT yetkilileri ve Libyalı askeri heyetin görüşmesinin detaylarına ilişkin herhangi bir bilgiye yer verilmezken yeni anlaşmaların kapıda olacağı tahmin ediliyor.

Kısa süre önce Burkina Faso ve Gana'dan üst düzey bazı isimler Türkiye'ye gelerek ASFAT'ı ziyaret etmişlerdi.

banner34