banner23

banner24

Libyalı askerî heyetten ASFAT'a ziyaret

Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Nureddin El Buni ve beraberindeki askerî heyet ASFAT İstanbul Tersanesi Komutanlığı Yerleşkesi'ni ziyaret etti.

SAVUNMA SANAYİİ 16.02.2022, 17:04
Libyalı askerî heyetten ASFAT'a ziyaret

Libya'nın Türkiye ile askerî teması devam ediyor.

Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Nureddin El Buni ve beraberindeki heyet ASFAT İstanbul Tersanesi Komutanlığı Yerleşkesi'ni ziyaret etti.

Libyalı heyete, ziyaretleri esnasında ASFAT ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi verildi.

ASFAT Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tunçay'ın eşlik ettiği ziyarette Libyalı ve Türk yetkililer bir görüşme gerçekleştirdi.

ASFAT'ın resmî Twitter hesabı üzerindn yapılan paylaşımda, Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Nureddin El Buni ve beraberindeki heyet ASFAT İstanbul Tersanesi Komutanlığı Yerleşkesi'ne ziyarette bulundu. Kendilerine ASFAT ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi verildi. Ziyarette heyete Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Tunçay eşlik etti." ifadelerine yer verildi.

Yapılan görüşmenin detayına dair bir açıklamada bulunulmadı.

Tümamiral Nureddin El Buni 15 Şubat'ta da Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etmişti. El Buni ziyaretinde Bakan Akar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile başbaşa bir görüşme gerçekleştirmişti.

banner34