banner23

banner26

banner24

banner25

Lockheed Martin, ABD'nin yeni tanker uçağını tanıttı

Lockheed Martin, ABD Hava Kuvvetleri'nin KC-Y programına yanıt olarak sunulan yeni stratejik tanker uçağı LMXT'yi tanıttı.

SAVUNMA SANAYİİ 20.09.2021, 15:45
Lockheed Martin, ABD'nin yeni tanker uçağını tanıttı
banner34

Lockheed Martin, ABD'nin yeni stratejik tanker uçağı tanıtıldı.

Lockheed Martin'in ABD Hava Kuvvetleri'nin KC-Y programına yanıt olarak sunduğu yeni stratejik tanker uçağı LMXT, ABD'nin acil ve uzun vadeli görev gereksinimlerini karşılamak için en gelişmiş hava yakıt ikmal cihazını sağlayarak ABD Hava Kuvvetleri'nin tanker yeteneklerini geliştirecek.

Lockheed Martin Havacılık Başkan Yardımcısı Greg Ulmer, "Lockheed Martin, ABD Hava Kuvvetleri için uçak üretme konusunda uzun ve başarılı bir geçmişe sahip ve tankerlerin ABD'nin toplam misyon başarısını sağlamada oynadığı kritik rolü anlıyoruz. LMXT, ABD'nin Ulusal Savunma Stratejisini desteklemek için ABD Hava Kuvvetlerinin yakıt ikmali gereksinimlerini karşılamak için kanıtlanmış performansı ve operatöre özel yetenekleri bir araya getiriyor." ifadelerini kullandı.

LMXT tanker uçağı, kullanıcı gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış, yalnızca ABD Hava Kuvvetleri'ne özel yeteneklere sahip avantajları içeren bir uçak gövdesi sunuyor:

  • Önemli ölçüde geliştirilmiş menzil ve yakıt boşaltma kapasitesi
  • Müttefikler tarafından dünya çapındaki operasyonlarda ABD Hava Kuvvetleri alıcı uçaklarına yakıt ikmali için kullanılan bir uçtan uca "boom"
  • Dünyanın ilk tam otomatik "boom"/havadan havaya yakıt ikmali (A3R) sistemi
  • Sahada kanıtlanmış gelişmiş kamera ve görüntü sistemi
  • JADC2 sistemleri

21°
açık