banner23

banner26

banner24

banner25

Lockheed Martin Aerojet Rocketdyne’ı satın aldı

Savunma sektöründe dünyanın en büyük firmalarından biri olan Lockheed Martin, Aerojet Rocketdyne'ı 4,4 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın aldı.

SAVUNMA SANAYİİ 21.12.2020, 20:42
Lockheed Martin Aerojet Rocketdyne’ı satın aldı
banner34

Lockheed Martin yaptığı 4,4 milyar dolarlık bir anlaşma ile Aerojet Rocketdyne’ı satın aldığını 20 Aralık günü duyurdu. Anlaşma sayesinde Lockheed Martin’in uzay, tahrik ve mühimmat gibi alanlardaki teknik bilgi yeterliliği artacak.

Defense News tarafından yapılan habere göre Lockheed Martin’in Aerojet Rocketdyne’ı satın alması şirketin hipersonik silahlar ve uzay alanlarına olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Hipersonik silahlar ve uzay, ABD Savunma Bakanlığı’nın geçtiğimiz iki yılda en çok ilgi gösterdiği ve yaptığı yatırımın miktarını arttırdığı iki alan.

Lockheed Martin daha öncesinde de Aerojet Rocketdyne tarafından üretilen motorları kullanmaktaydı. Şirketin CEO’su olan Jim Taiclet’in yaptığı açıklamalara göre, Aerojet Rocketdyne’ın satın alınması maliyeti düşürecek.

Satış işleminin 2021 yılının ikinci yarısında tamamlanması beklense de işlemin resmi otoriteler tarafından da onaylanması gerekmekte. Lockheed Martin’in CEO’su Taiclet, Pentagon’un işleme onay vereceğini düşünüyor.

24°
açık