banner23

banner24

Lockheed Martin'den 5 milyar dolarlık sözleşme

ABD Uzay Kuvvetleri ile yeni bir sözleşmeye imza atan Lockheed Martin, ABD'nin yeni nesil füze savunma uydularını inşa edecek.

SAVUNMA SANAYİİ 05.01.2021, 09:33
Lockheed Martin'den 5 milyar dolarlık sözleşme
banner46

ABD Uzay Kuvvetleri, Lockheed Martin ile yeni nesil füze savunma uydularının inşası için 4,934 milyar dolarlık sözleşme imzaladı.

Defense World'ün haberine göre Lockheed Martin, dünya yörüngesinde üç Yeni Nesil Geosynchronous uzay uydusunun inşası için ABD Uzay Kuvvetleri ile sözleşme imzaladı. Yapılan sözleşme, uzay aracının üretimi, montajı, entegrasyonu, uydunun testlerini ve teslimatını kapsıyor.

ABD Uzay Kuvvetleri tarafından kontrol edilecek yeni nesil füze savunma uyduları, dünyanın herhangi bir yerinden balistik veya taktik füze fırlatılması durumunda ilk uyarıyı sağlayacak.

Space Development program yöneticisi Albay Dennis Bythewood konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Yeni Nesil Geosynchronous uzay uydusunun, belirlenen düşman unsurlarına karşı bir füze uyarı sistemi olarak faaliyet göstereceğini ifade etti.

Haberde, yeni uydu ile ilgili çalışmaların Kaliforniya'nın Sunnyvale bölgesinde gerçekleştirileceği ve uydu inşasının 31 Mayıs 2028'de tamamlanmasının planlandığı aktarıldı.

banner34
17°
az bulutlu