banner23

banner26

banner24

banner25

Macaristan'dan, Türk savunma sanayii ürünlerine yoğun ilgi

Macaristan, Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı aracının ardından Bayraktar TB2 ve diğer Türk savunma sanayii ürünlerini mercek altına aldı.

SAVUNMA SANAYİİ 20.06.2021, 11:43
Macaristan'dan, Türk savunma sanayii ürünlerine yoğun ilgi
banner34

Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği savunma sanayii ürünleri, dünya ordularının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Sputnik'e yaptığı açıklama ile Macaristan'ın yakın bir zamanda Bayraktar TB2 SİHA alımı gerçekleştirebileceğinin sinyallerini verdi. Büyükelçi Matis, ''Görüşmeler her anlamda devam ediyor. Sadece İHA/SİHA konusunda değil. Bizim gözümüz Türk savunma sanayiinin tüm ürünlerinde. Değerlendiriyoruz ve her zaman en uygun olanı seçmeye hazırız.'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Macaristan, Türkiye’den Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı da tedarik etmişti. Matis, bu konuya dair ise şunları söyledi:

''Macaristan, NATO’da üstlendiği görevleri çok ciddiye alıyor. Bu nedenle bütün ordumuzu yeniliyoruz. Orta Avrupa’nın en güçlü ve en modern ordusu haline gelmek istiyoruz. Bu kapsamda Türk savunma sanayiinden Ejder Yalçın araçlarını seçtik. Macaristan ordusuna özelleştirerek bu araçları kullanacağız. Ama sadece bu değil. Türk savunma sanayii son zamanlarda çok güçlendi. Yöneticilerimizin gözü devamlı Türkiye’de. Ne gibi iş birlikleri yapabiliriz onlara bakıyorlar.'' değerlendirmesinde bulundu.

20°
açık