banner23

banner24

Malezyalı gazeteciler TUSAŞ'ta

Malezyalı gazeteciler, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) Ankara’daki tesisini ziyaret etti.

SAVUNMA SANAYİİ 09.02.2022, 11:26
Malezyalı gazeteciler TUSAŞ'ta

Türkiye’nin havacılık devi TUSAŞ, Uzak Asya ülkeleri ile olan iş birliğini ve yakınlığını sürdürüyor.

Özellikle Filipinler ve Malezya ile birçok iş birliği ve ihracat protokollerine imza atan TUSAŞ, Uzak Asya’daki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Son olarak Malezya’da bir ofis açan ve ilişkileri merkezden yürütmeye başlayan TUSAŞ’ı, Malezyalı gazeteciler ziyaret etti.

Ziyaret TUSAŞ resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

TUSAŞ resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,

“Şirketimizde ağırladığımız Malezyalı gazetecilere, tesis turumuzda ürünlerimiz hakkında bilgi verdik. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

TUSAŞ’ın Malezya ofisi

Malezya’nın ticaret başkenti Selangor’da yer alan Cyberview Futurise yerleşkesinde yeni bir ofis açan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Malezya ile savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler için çalışmalarına başladı.

Malezya ile uzun yıllara dayanan yakın ilişkileri savunma ve havacılık alanında pekiştirecek olan yeni ofiste görev alacak mühendisler, dünya havacılık ekosistemine yönelik İnsansız Hava Aracı’ndan Jet Eğitim Uçağına, Helikopter projelerinden modernizasyon programlarına kadar birçok alanda ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Malezya’nın önemine binaen stratejik iş birliklerinin çok önemli olacağını vurgulayan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, Malezya ziyareti kapsamında önemli görüşmeler gerçekleştirecek. Malezya’nın teknoloji tedarikçisi olarak bilinen MIMOS’u ziyaret edecek olan Temel Kotil ardından Malacca şehrine giderek HÜRJET ile ilgili CTRM firması ile MoU imzalayacak.

banner34