banner23

banner26

banner24

banner25

MBDA Italia ve Rheinmetall arasında iş birliği

MBDA Italia ve Rheinmetall Italia, hava savunma alanında ve ulusal ve Avrupa savunma fonları alanında iş birliği olanaklarını araştırmak için bir mutabakat imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 28.03.2022, 15:27
MBDA Italia ve Rheinmetall arasında iş birliği
banner34

İmzalanan anlaşma sonucunda iki yıllık bir zaman dilimi içerisinde, iki şirket, İtalya’da ve uluslararası pazarda ortak iş fırsatları geliştirme nihai amacı ile birlikte çalışma yollarını inceleyecek.

Defense Here'in haberine göre MBDA Italia ve Rheinmetall Italia, ortak teknolojik gelişme ve iş fırsatları için olasılıkları belirlemekle görevli ortak çalışma grupları oluşturacak.

Rheinmetall Italia, Avrupa’nın önde gelen hava savunma ve radar teknolojisi tedarikçilerinden biridir. Rheinmetall Şirketi’nin alçak irtifa hava savunma sistemleri arasında en yaygın bilinen ürünleri arasında, geniş çapta tanıtılan Skyguard, Skyranger ve yeni tanıtılan Skynex hava savunma sistemleri yer almaktadır.

MBDA Italia, MBDA şirketinin bir alt parçasıdır. Şirket; hava, deniz ve kara sistemlerinde mevcut ve gelecekteki tüm askerî operasyonel ihtiyaçlarına karşılık gelen füzeler ve füze sistemleri tasarlama ve üretme yeteneğine sahiptir. MBDA şirketi, birçok ülkenin kullanmakta olduğu hava-hava, tanksavar, gemisavar ve hava-kara füzelerini üretmektedir.

20°
açık