banner23

banner24

MCTECH, 5G'yi etkisiz hale getiren jammer geliştirdi

Radyo frekans bozucularının tasarımı ve geliştirilmesi konularında uzman olan İsrail merkezli MCTECH şirketi, 5G tabanlı iletişim sistemlerini etkisiz hale getiren yeni bir jammer geliştirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 27.12.2021, 09:46
MCTECH, 5G'yi etkisiz hale getiren jammer geliştirdi

MC-10005G isimli jammer,  ikinci, üçüncü ve dördüncü nesil karıştırma yetenekleriyle birlikte düşük, orta ve yüksek dahil olmak üzere tüm bantlarda beşinci nesil hücresel iletişimi engellemek için tasarlandığı belirtildi.

Israel Defense'in haberine göre MCTECH şirketi, MC-10005G jammer ile radyo kontrollü patlayıcı cihazların (RCIED) imhası, askeri konvoyların korunması ve yüksek güvenlikli binalara yönelik saldırıların engellenmesi hedefleniyor.

Şirketin CEO'su Haim Meirovech konu ile ilgili olarak, ''En büyük zorluk, milimetre dalga aralığının bir parçası olan 27 GHz'i aşan bir frekans aralığı olan 5G'nin yüksek bandındaki frekans aralığına yetişmek ve sıkıştırmaktır. İyi haber şu ki, MCTECH laboratuvarında geliştirilen yeni teknolojiyi kullanarak bu tehdidi en yüksek frekans aralığında bile başarıyla yendiğimizi söyleyebiliriz.'' ifadelerini kullandı.

Yeni Jammer sisteminin ilk olarak 5G'nin yaygın olarak kullanıldığı Avrupa ülkelerinde test edilerek faaliyete geçmesi bekleniyor.

banner34