banner23

banner26

banner24

Milli IFF MOD-5 sistemleri KMS platformlarında

Milli Savunma Bakanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile ASELSAN arasında yürütülmekte olan Dost Düşman Tanıma Tanıtma Sistemleri (IFF MOD-5) Projesi kapsamında tedarik edilen Milli IFF Kısa/Orta (K/O) Menzilli Sorgulayıcı Cihazlarının, KMS ATILGAN/ZIPKIN platformlarına entegrasyon çalışmaları, ASELSAN tarafından yürütülüyor.

SAVUNMA SANAYİİ 06.08.2020, 12:12
Milli IFF MOD-5 sistemleri KMS platformlarında
banner34

Entegrasyon faaliyetleri kapsamında, bir adet ATILGAN ve bir adet ZIPKIN sisteminin yer ve uçuş testleri Konya’da gerçekleştirildi.


Yer testleri 1-3 Temmuz tarihlerinde Konya Hava Savunma Okulu'nda, ilgili askeri personelin katılımıyla icra edildi.

Yer testlerinde ASELSAN tarafından geliştirilen Milli IFF Sorgulayıcı Mobil Test İstasyonu kullanılarak, başta MOD-4 ve MOD-5 olmak üzere tüm MOD’larda testler başarıyla tamamlandı.
Uçuş Testleri 08-09 Temmuz tarihlerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Savunma Okulu ve Kara Havacılık Komutanlığı'nın katılımıyla Konya Hava Savunma Okulu'nda icra edildi.

Uçuş testlerinde sözleşme kapsamında, ASELSAN tarafından Milli IFF Cevaplayıcı Entegrasyonu tamamlanmış olan Sikorsky S70 Helikopteri kullanıldı ve başta MOD-4 ve MOD-5 olmak üzere bütün MOD’larda testler başarıyla tamamlandı.

Sözleşme kapsamındaki tüm Milli IFF K/O Menzilli Sorgulayıcı teslimatları tamamlanarak, ATILGAN ve ZIPKIN platformları seri kurulum bütünleştirme faaliyetleri devam ediyor.

26°
az bulutlu