banner24

Mısır Hava Kuvvetleri ve Airbus arasında destek sözleşmesi

Mısır Hava Kuvvetleri'nin 24 uçaktan oluşan C295 filosunun bakım ve onarımı için Airbus ile 5 yıllık sözleşme imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 16.04.2021, 10:28
Mısır Hava Kuvvetleri ve Airbus arasında destek sözleşmesi

24 uçak ile dünyanın en büyük C295 askeri nakliye uçağı filosuna sahip olan Mısır Hava Kuvvetleri ve Airbus arasında, bakım ve onarım faaliyetlerini içeren 5 yıllık hizmet sözleşmesi imzalandı. Sözleşme, yerinde teknik destek hizmeti, kritik parçaların tedarik edilmesi ve kanatların bakımını içeriyor. 

Defence Web'in haberine göre Airbus, ilk C295 askeri nakliye uçağının 2011'de teslim edilmesinden bu yana Mısır Hava Kuvvetleri'ne hem teknik hem de personel desteği sağladığını belirterek, ''Mısır, bu sözleşme ile Airbus'a olan güvenini yeniden teyit etti.'' açıklamasında bulundu.

Airbus Defense and Space Askeri Uçak Hizmetleri Başkanı Stephan Miegel ise, ''Bu anlaşmayı, bölgedeki müşterilerimize sunduğumuz entegre hizmet desteğinde önemli bir adım olarak kabul ediyoruz. Müşterilerimize taahhüdümüz, bakım maliyetlerinden tasarruf ederken filo kullanılabilirliklerini en üst düzeye çıkarmak, göreve hazır olmalarını sağlamaktır.'' ifadelerini kullandı.

13°
parçalı az bulutlu