banner23

banner26

banner24

banner25

Mısır ile Fransız Thales Grubu arasında görüşme gerçekleşti

Mısır Askeri Üretim Bakanı ve Thales Grubu'nun Başkan Yardımcı arasında hava savunma sistemleri başta olmak üzere birçok alanı içeren görüşme gerçekleşti.

SAVUNMA SANAYİİ 26.03.2021, 11:57
Mısır ile Fransız Thales Grubu arasında görüşme gerçekleşti
banner34

Mısır ile Fransa, aralarındaki iş birliğinin devamı niteliğinde olan ve birçok konunun ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Egypt Today adlı sitede yer alan habere göre, perşembe günü başkent Kahire'de Mısır Askeri Üretim Bakanı Muhammed Ahmed Morsy ve Thales Grubu Başkan Yardımcısı arasında hava savunma sistemleri, uydu yer kontrol istasyonları, haberleşme teçhizatı üretimi gibi konularda görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Morsy, görüşmenin farklı askeri ve sivil alanlardaki ortak işbirliğiyle ilgili en son gelişmeleri takip etme amaçlı bir dizi toplantıyı içerdiğini ifade etti. Thales Grubunun başkan yardımcısı ise şirketin Mısır ile savunma sanayii alanında ortaklık geliştirmeye istekli olduğunu belirtti. 

Geçtiğimiz hafta Mısır İletişim ve Teknoloji Bakanlığı ve Thales Grubu arasında "yapay zeka destekli uygulamaların geliştirilmesi" noktasında mutabakat muhtırası imzalanmıştı.

30°
açık