banner23

banner24

Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesine İlişkin Protokol imzalandı

Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesine İlişkin Protokol; Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN ve ARMELSAN yetkililerinin katılımıyla IDEF'21 Fuarı'nda imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 18.08.2021, 15:09
Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesine İlişkin Protokol imzalandı
banner46

Dünyanın en büyük uluslararası savunma sanayii fuarlarından IDEF'21, savunma alanında yenilikçi çözümler sunan projelerin imza törenlerine ev sahipliği yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN ve ARMELSAN arasında Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesine İlişkin Protokol imzalandı. 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı kapsamında düzenlenen imza törenine T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN ve ARMELSAN yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Savunma sanayii olarak ülke savunmasının her sathında olduğu gibi Mavi Vatan savunması için de yeni geliştirdiğimiz platform ve sistemlerle güvenlik güçlerimizin sahada en büyük destekçisi olmaya gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İmzalanan protokolle aynı gemi üzerindeki veya diğer su üstü gemilerimizdeki frekans bandı uyumlu sonar sistemlerinin bir arada çalışması sağlanarak çok geniş alandaki sualtı tehditlerinin tespiti mümkün olacaktır. 

Yeni geliştirilecek orta frekanslı karinaya monteli sonar sisteminde, Barbaros Sınıfı Yarı Ömür Modernizasyonu kapsamında ASELSAN tarafından geliştirilen ve Fabrika Kabul Testleri tamamlanan FERSAH sisteminden elde edilen bilgi birikim ve alt yapılar, azami seviyede kullanılacaktır.

ASELSAN ana yükleniciliğinde yürütülecek projede, ARMELSAN ana alt yüklenici olarak görev alacaktır.

banner34
22°
parçalı az bulutlu