banner23

banner24

Nir-Or, İsrail'in Namer zırhlı araçlarına görüntüleme sistemi sağladı

İsrail merkezli elektronik sistem üreticisi Nir-Or, İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (IDF) Namer zırhlı personel taşıyıcıları (APC) için geliştirdiği ilk görüntüleme sistemlerini teslim etti.

SAVUNMA SANAYİİ 22.12.2021, 17:32
Nir-Or, İsrail'in Namer zırhlı araçlarına görüntüleme sistemi sağladı

IMCO Industries Ltd.'nin yan kuruluşu olan Nir-Or, görüntüleme sistemlerinin gerçek muharebe ortamlarında test edilen yeni nesil sistemler olduğunu ve IDF'nin ilk müşteri olduğunu belirtti.

Israel Defence'in haberine göre Nir-Or, Namer zırhlı personel taşıyıcılarının (APC) ardından yine İsrail Savunma Kuvvetleri'nin kullanımın da olan Eitan APC'leri için de görüntüleme sistemleri tedarik edecek.

Nir-Or'un CEO'su Roy Riftin teslimatla ilgili olarak, ''Nir-Or, uzun yıllardır IDF'nin güvenilir bir tedarikçisidir ve gelişmiş görüntüleme sistemimizin ilk modellerinin IDF'nin yeni Namer APC'sine teslimatını tamamladığımızı duyurmaktan onur duyuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

CEO Riftin sistemlerinin yapay zeka ile desteklendiğini vurgulayarak, ''Nir-Or'un çözümleri arasında Çok Boyutlu Durumsal Farkındalık, yapay zeka (AI) destekli sistemler, zırhlı araçlar için görüntüleme sistemleri (APC'ler/AFV'ler) ve araçların beka kabiliyetini en üst düzeye çıkaran askeri platformlar yer alıyor.'' dedi.

İbranicede ''Leopar'' anlamına gelen Namer zırhlı personel taşıyıcılar, İsrail ordusunun ana muharebe tankı olan Merkava'nın şasisi üzerine tasarlanan bir araç. 
 

banner34