banner23

banner26

banner24

banner25

Ocean Infinity'den Kongsberg'e 6 adet HUGIN AUV siparişi

Ocean Infinity, 6 adet Kongsberg Maritime HUGIN otonom sualtı aracının (AUV) alımını içeren yeni anlaşma ile robotik filosunu genişletiyor.

SAVUNMA SANAYİİ 02.02.2022, 15:53
Ocean Infinity'den Kongsberg'e 6 adet HUGIN AUV siparişi
banner34

ABD ve İngiltere merkezli deniz robotik şirketi Ocean Infinity, 6 Kongsberg Maritime HUGIN otonom sualtı aracı (AUV) siparişiyle robotik filosunu genişletiyor.

3.000 metre derinliğe sahip yeni araçlar, şirketin 6.000 metre derinliğe sahip mevcut otonom sualtı araçlarını güçlendirecek şekilde tasarlandı.

Bir jeofizik sensör paketine ve en yeni nesil Kongsberg pillerine sahip otonom sualtı araçlarının, Ocean Infinity'nin uzaktan operasyon altyapısı tarafından etkinleştirilen küresel operasyonlar için harekete geçirileceği ifade edildi.

Ocean Infinity'nin CTO'su Dan Hook siparişle ilgili, şirketin genişletilmiş bir robotik filosu ile sürdürülebilir açık deniz veri toplama hizmetleri sunmak için daha büyük bir kapasiteye sahip olacağını dile getirdi.

Hook ayrıca, "Bu AUV'leri robotik filomuzun bir parçası olarak kullanarak, büyüyen yenilenebilir enerji sektörünü uzaktan veri ve denetim hizmetleriyle destekleyeceğiz." dedi.

Kongsberg Maritime Deniz Robotik Satış Başkan Yardımcısı Richard Mills ise yaptığı açıklamada Ocean Infinity'nin HUGIN AUV filosunun söz konusu sipariş ile 20'nin üzerine çıkacağını dile getirdi. Mills, yeni araçların operatörlerin üçüncü taraf yazılımlarla daha kolay arayüz oluşturmasını sağlayan bazı yeni özellikler içerdiğini ve ayrıca görevde toplanan verilere yanıt olarak uyarlanabilir davranışları da kontrol ettiğini söyledi.

19°
parçalı az bulutlu