banner23

banner26

banner24

banner25

Pakistan MİLGEM'lerinin ilk kaynak töreni yapılıyor

Pakistan MİLGEM Korveti’nin üçüncü gemisinin ilk kaynak töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştiriliyor.

SAVUNMA SANAYİİ 23.01.2021, 15:30
Pakistan MİLGEM'lerinin ilk kaynak töreni yapılıyor
banner34

Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında yerli mühendislerin eseri olarak üretilen, Türk sancak ve bayrağını dünya denizlerinde başarılı bir şekilde dalgalandıran MİLGEM Korveti, Pakistan’la Türkiye arasındaki 6 Eylül 2018 tarihinde imzalanan anlaşma ile Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin de envanterine girecek.

Türk savunma sanayiinin bugüne kadar tek seferde yaptığı en yüksek rakamlı sözleşme bu proje kapsamında Pakistan ile imzalandı.

İ sınıfı fırkateyn TCG İstanbul’un denize indirme töreni ile aynı anda yapılan Pakistan MİLGEM Korveti’nin üçüncü gemisin ilk kaynak töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştiriliyor.

Pakistan MİLGEM’lerinin 2021 yılı temmuz ayında denize inmesi planlanıyor.

Pakistan tarafından tedarik edilecek 4 MİLGEM korvetinden 2’sinin İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda, diğer 2’sinin ise Karaçi Tersanesi’nde inşa edilmesine karar verildi. Pakistan MİLGEM Korvet projesi 11 Mart 2019 tarihinde fiili olarak başladı ve ilk korvetin Ağustos 2023 ayından Türkiye’de teslim edilmesi planlandı.

30°
açık