banner23

banner26

banner24

banner25

Pakistan, Ukrayna'nın silah sistemlerine ilgi gösterdi

Resmî ziyaret kapsamında Ukrayna'da bulunan Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı, bir askerî test sahası ziyareti sırasında Ukrayna'nın Oplot tankına ve Skif füzesine ilgi gösterdi.

SAVUNMA SANAYİİ 23.05.2021, 10:32
Pakistan, Ukrayna'nın silah sistemlerine ilgi gösterdi
banner34

Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı, Ukrayna yapımı silah sistemlerine ilgi gösterdi.

Defence Blog'ta yer alan haberde, resmî ziyaret kapsamında Ukrayna'da bulunan Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı General Qamar Javed Bajwa'nın, Ukrayna'nın Kharkiv şehrinde bulunan bir askerî test sahasını ziyaret ettiği ve burada çeşitli silah sitemlerinin saha testlerine tanık olduğu ifade edildi.

Testleri büyük bir dikkatle izleyen Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı, Ukrayna'nın Oplot tankına ve Skif tanksavar füzesine (ATGM) büyük ilgi duyduğunu vurguladı.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, her iki tarafın da birbirlerinin tecrübelerinden yararlanabilmesi amacıyla Pakistan'ın gelecekte "Teknoloji Transferi ve Ortak Girişimler" temelinde Ukrayna ile savunma iş birliğini geliştirmeye istekli olduğunu dile getirdi.

Ayrıca her iki ülke, özellikle savunma üretimi, eğitim, terörle mücadele ve istihbarat alanlarında askerî bağları daha da iyileştirme konusunda anlaşmaya vardılar.

15°
parçalı bulutlu