banner23

banner26

banner24

banner25

Pakistan’dan Nijerya’ya JF-17 teslimatı

Nijerya Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 57. yıl dönümü münasebetiyle Makudri üssünde düzenlenen törende Pakistan, üç adet JF-17 savaş uçağını Nijerya ordusuna teslim etti.

SAVUNMA SANAYİİ 22.05.2021, 11:53
Pakistan’dan Nijerya’ya JF-17 teslimatı
banner34

Pakistan Aeronautical Complex ve Çinli Chengdu Aircraft Corporation tarafından müşterek geliştirilen JF-17 savaş uçakları, farklı ülkelerden alıcı bulmaya devam ediyor.

Radio Pakistan tarafından yapılan paylaşımla, 21 Mayıs tarihinde Pakistan’ın üç adet JF-17 savaş uçağını,  Nijerya Hava Kuvvetleri’nin 57. Yıl dönümünü kutlamak için düzenlenen törenler esnasında Nijerya ordusuna teslim ettiği kamuoyuna duyuruldu.

Teslim seramonisine Nijerya Savunma Bakanı Beşir Magashi ve Pakistan Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Mareşal Syed Noman Ali başta olmak üzere iki ülkeden de çok sayıda askeri yetkili katıldı. Törende birtakım açıklamalarda bulunan Beşir Magashi, Nijerya’nın karşı karşıya kaldığı güvenlik tehditlerinin üstesinden gelecek bir kabiliyet kazanması için verdiği desteklerden ötürü Pakistan’a teşekkürlerini sundu.

Syed Noman Ali ise, düzenlenen etkinliğin sadece JF-17 programı için tarihi bir dönüm noktası olmadığını, aynı zamanda Pakistan ve Nijerya arasındaki güçlü askeri iş birliği ile karşılıklı duyulan güvenin yansıtıcısı olduğunu ifade etti. Noman Ali ayrıca, Pakistan Hava Kuvvetleri ile Pakistan Aeronautical Complex’in Nijerya’ya gereken her türlü desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Nijerya Hava Kuvvetleri’ne bağlı bazı pilotlar ve yer ekibi JF-17 savaş uçakları ile ilgili kapsamlı bir eğitim alarak geri ülkelerine dönmüşlerdi.

24°
açık