banner23

banner24

PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracının testlerine devam ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı’nın kalifikasyon testleri sürüyor.

SAVUNMA SANAYİİ 26.06.2021, 00:00
PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracının testlerine devam ediliyor

FNSS Savunma tarafından yüksek yerlilik oranı ile geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sahada karşılaşabileceği zorlukları aşmak üzerine tasarlanan PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı’nın kalifikasyon testleri tam gaz devam ediyor.

El Yapımı Patlayıcıya karşı etkin koruma, yüksek mayın ve balistik koruma içeren beka altyapısı, yeni teknoloji ürünü görev donanımları ile mevcut araçların ötesinde bir araç olarak tasarlanan PARS IV Özel Operasyonlar Aracı’nın bu yıl güvenlik güçlerimize teslim edilmesi hedefleniyor.

Testlerin devam ettiği bilgisi de Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “6x6 Mayına Karşı Korumalı Araç MKKA Projesi kapsamında geliştirilen sınıfının en yüksek korumasına sahip PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı kalifikasyon testlerine devam ediyor.

El Yapımı Patlayıcıya karşı etkin koruma, yüksek mayın ve balistik koruma içeren beka altyapısı, yeni teknoloji ürünü görev donanımları ile mevcut araçların ötesinde bir araç olarak tasarlanan PARS IV, bu yıl güvenlik güçlerimize teslim edilecek.” ifadelerine yer verildi.

PARS IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı, Özel Kuvvetler Komutanlığı’na teslim edilecek.

İlerleyen yıllarda da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve güvenlik güçlerinin farklı birimlerinin envanterine değişik tiplerde çok sayıda 6x6 ve 8x8 zırhlı araçların girmesi bekleniyor.

banner34