banner23

banner24

Pentagon 5G altyapısı için Lockheed Martin'i seçti

Pentagon, 5G iletişim ağı altyapısı oluşturmak için 19,3 milyon dolarlık Prototip Proje Anlaşması'nı (PPA) Lockheed Martin'e verdi.

SAVUNMA SANAYİİ 17.02.2022, 09:38
Pentagon 5G altyapısı için Lockheed Martin'i seçti

ABD Savunma Bakanlığı, 5G iletişim ağı alt yapısı ortamı oluşturmak için kolları sıvadı.

Defence World'un haberine göre Pentagon, 5G iletişim ağı altyapısı oluşturmak için 19,3 milyon dolarlık Prototip Proje Anlaşması'nı Lockheed Martin'e (PPA) verdi.

Lockheed Martin'in üzerinde çalışacağı proje, Araştırma ve Mühendislik Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı (OUSD R&E) ve ABD Deniz Piyadeleri'nin seferi operasyon deneyleri için geliştiriliyor.

Açık Sistemler Birlikte Çalışabilir ve Yeniden Yapılandırılabilir Altyapı Çözümü (OSIRIS) olarak adlandırılan test ortamı, Lockheed Martin'in müşterilerinin karada, suda, havada, uzayda ve siber operasyonların tamamında 5G teknolojisini hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sahaya sürmesine, ölçeklendirmesine ve entegre etmesine yardımcı olmak için konumlandırılan 5G.MIL programlarının önemli bir girişimidir.

Lockheed Martin prohe ekibi, 5G ağ test yatağı altyapısını altyüklenici şirketlerden olan DISH Wireless, Intel Corporation, Radisys Corporation ve Rampart Communications ile birlikte ABD Deniz Piyadeleri Ana Kampı Pendleton'da oluşturacak.

Hemen başlayacak olan projenin Eylül 2024'te sona ereceği aktarıldı.

banner34