banner23

banner26

banner24

banner25

Pentagon'un güvenlik standartları eleştiriliyor

CMMC Direktörü Stacy Bostjanick, Pentagon'un güvenlik protokollerine yönelik yaklaşımının güvenlik için yeterli olmadığını öne sürdü.

SAVUNMA SANAYİİ 13.02.2021, 14:57
Pentagon'un güvenlik standartları eleştiriliyor
banner34

Şirketlerin doğru güvenlik protokollerini izleyeceklerine güvenmek yeterli olmadığından Pentagon'un, tedarik zincirindeki her şirket için standart programı var. Bu yaklaşımın, Çin'in F-35 verilerini çalmasına ve Çin'in önde gelen avcı uçaklarından biri olan J-31'i inşa etmesine sebep olduğu iddia edildi.

Breaking Defense tarafından yapılan habere göre, CMMC (Cybersecurity Maturity Model Certification) Direktörü Stacy Bostjanick, Pentagon'un siber güvenlik alanında en iyi uygulamaları doğrulaması gerektiğini belirtti. Bostjanick eleştiride bulunarak insanların çoğunlukla gereksinimlerin ne olduğunu anlamadığından bahsetti. Bu sebeple Çin'de ABD'nin F-35'ine çok benzeyen bir savaş jetinin olduğunu söyledi. 

Haberde Çin'in j-31 savaş uçağının uzun süre devam eden casusluk programının bir neticesi olarak ABD'nin planlarına dayandığı bildirildi. ABD'ye göre bir "ihlal" olan bu veri hırsızlığı hadisesi 2007'de  meydana geldi. 

25°
açık