banner23

banner26

banner24

banner25

Pentagon, yeni nesil füze savunma sistemi için seçimini yaptı

Pentagon, Kuzey Kore ve İran'dan gelebilecek tehditlere karşı yeni nesil bir füze savunma sistemi için Lockheed Martin ile birlikte Northrop Grumman-Raytheon Technologies’ten oluşan bir grupla anlaştı.

SAVUNMA SANAYİİ 01.04.2021, 18:57
Pentagon, yeni nesil füze savunma sistemi için seçimini yaptı
banner34

Güney Kore ve ABD’nin birlikte yürüttüğü askeri tatbikatlara cevaben Kuzey Kore, geçen hafta bazı füze atışı denemelerinde bulunmuştu. Yaşanan olayların ardından ABD Savunma Bakanlığı, uzun menzilli füzelere karşı kendisini koruyabilmek amacıyla geliştirilecek yeni nesil hava savunma sistemleri projesi için seçtiği iki şirketi duyurdu.

American Millitary News tarafından yapılan habere göre, Pentagon yeni nesil füze savunma sistemi projesini geliştirmesi için Lockheed Martin ile birlikte Northrop Grumman-Raytheon Technologies’ten oluşan bir grubu seçti. Pentagon tarafından seçilen iki grup yeni nesil hava savunma sistemi üretmek için şu anda birbiri ile rekabet içerisinde.

Pentagon’un vereceği nihai kararın ardından seçilen grup 20'ye yakın füze savunma sistemi üretecek. ABD’nin üretmeyi planladığı yeni füze savunma sistemi esasen Kuzey Kore ve İran’dan gelebilecek tehditlere karşı koruma sağlama amacı taşıyor.

23°
açık