banner23

banner24

Persistent Systems ve Silvus'tan iş birliği

Persistent Systems ve Silvus radyo teknolojileri konusunda iş birliği yapıyor. İş birliği kapsamında geliştirilmiş olacak radyoların iki yıl içerisinde ABD ordusunun hizmetine sunulması bekleniyor.

SAVUNMA SANAYİİ 05.01.2021, 21:10
Persistent Systems ve Silvus'tan iş birliği

ADB ordusu Vadeli İşlemler Komutanlığı 2020 yılı içerisinde radyo komünikasyonu konusunda önemli gelişmeler gösterdiklerini duyurdu. Komutanlığa göre yeni radyoların sinyallerini bozmak oldukça zor olacak ayrıca tartışmalı ve sıkışık ortamlarda kullanılabilecek.

Overt Defense tarafından yapılan habere göre ABD ordusu Persistent Systems ve Silvus ile işbirliği içerisinde çalıştı. İşbirliği ile üretilen gelişmiş radyoların iki yıl içerisinde askerler tarafından kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Ordu yeni radyoların daha verimli olmasını, düşmanlar tarafından tespit edilmesinin daha zor olmasını ve sinyal bozulması gibi durumlara daha az yatkın olmasını bekliyor.

Sinyal bozulmasından (Jamming) kurtulabilmek için Silvus frekans değiştirici ve sinyal müdahalelerine karşı bir algoritma geliştirdi. Persistent Systems ise dalga formlarının sağlamlığını geliştirmek üzerinde çalıştı.

banner34