banner23

banner26

banner24

banner25

Plaka tanıma ağı sistemleri genişliyor

Jandarma plaka tanıma sistemi ağı ASELSAN’la genişliyor. ASELSAN ve Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan sözleşme ile 100 noktada 650 adet Sabit Plaka Tanıma Sistemi (S-PTS) ve 100 adet Mobil Plaka Tanıma Sistemi (M-PTS) Jandarma Plaka Tanıma Sistemleri ağına ilave edilecek.

SAVUNMA SANAYİİ 21.08.2020, 16:52
Plaka tanıma ağı sistemleri genişliyor
banner34

Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihtiyacı olan Plaka Tanıma Sistemleri, ASELSAN A.Ş. ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında 30 Mart 2020 tarihinde imzalanan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) 5-İl Projesi kapsamında Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri (UGES) Sektör Başkanlığı tarafından teslim edilecek.

İmzalanan sözleşme ile Jandarma Plaka Tanıma sistemleri ağına, 100 noktada 650 adet Sabit Plaka Tanıma Sistemi (S-PTS) ve 100 adet Mobil Plaka Tanıma Sistemi (M-PTS) ilave edilecek.

JEMUS-3 projesinden bu yana Jandarma Genel Komutanlığı ile beraber çalışan ASELSAN, bugüne kadar Türkiye’de 70 ilde 321 noktaya sabit PTS ve 81 ilde 364 adet mobil PTS teslim etti. Yeni gelecek sistemler ile mevcut ağın genişlemesi, iller arası araç geçişlerin denetim altına alınması hedefleniyor. Tek kameralı, yüksek çözünürlüklü plaka tanıma sistemlerinin, yapay zekâ algoritmalarının ve büyük veri analizlerinin kullanılacağı bu yeni sözleşme ile mevcut Jandarma Plaka Tanıma sistemleri ağı bir sonraki versiyona geçerek, asayiş, trafik, kaçakçılık ve organize şubelerine daha efektif karar destek bulguları sunacak.

Geliştirilen merkezi yazılım ile Jandarma Envanterine UGES Güvenlik yazılımı olan MIRSAD yazılımı dâhil edilecek. Ayrıca teslimatların 2023 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

22°
açık