banner23

banner26

banner24

PULAT Aktif Koruma Sistemi'nin teslimatları devam ediyor

Fırat M60T Modernizasyon Projesi kapsamında PULAT Aktif Koruma Sistemi'nin seri üretimine, tanklara entegrasyonuna ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslimi devam ediyor.

SAVUNMA SANAYİİ 04.06.2021, 11:53
PULAT Aktif Koruma Sistemi'nin teslimatları devam ediyor
banner34

Fırat M60T Modernizasyon Projesi çalışmaları aralıksız sürüyor.

Fırat M60T Modernizasyon Projesi kapsamında PULAT Aktif Koruma Sistemi'nin seri üretimine, tanklara entegrasyonuna ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslimatları hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yaşanan gelişmeyle ilgili resmî Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

SSB Başkanı Demir yaptığı paylaşımda, Fırat M60T Modernizasyon Projemiz kapsamında PULAT Aktif Koruma Sisteminin seri üretimine, tanklara entegrasyonuna ve Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza teslimi devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

ASELSAN ve TÜBİTAK SAGE ortaklığında geliştirilen kimyasal enerjili tanksavar silahlarını tanka isabet etme öncesinde tespit ederek harp başlıklarının zırh delme etkisini asgariye indiren PULAT; birleşik yapıda radar ve tahrip sistemi ile kontrol ünitesi ve güç dağıtım biriminden oluşuyor.

22°
açık