banner23

banner26

banner24

banner25

Rafael, bir Asya ülkesine askeri iletişim sistemi sağlayacak

İsrail merkezli Rafael şirketi, bir Asya ülkesinin hava kuvvetleri için BNET-AR tipi askeri iletişim sisteminin satışını gerçekleştirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 15.06.2021, 16:34
Rafael, bir Asya ülkesine askeri iletişim sistemi sağlayacak
banner34

İsrailli Rafael firması ürettiği kritik sistemlerle, dünya ordularının envanterini güçlendiriyor.

Israel Defense'in haberine göre İsrail merkezli Rafael Advanced Defense Systems, Asya'daki bir ülkenin hava kuvvetleri için BNET-AR askeri iletişim sistemi satışı gerçekleştirdi. Tedarik edilen sistemler savaş uçaklarına, helikopterlere ve yer kontrol istasyonlarına entegre edilecek.

Rafael'den yapılan açıklamada sistemlerin BNET yazılım tabanlı radyo (SDR) sistemleri ailesinden olduğu, kaliteli bir ses ve veri bağlantısı sağlarken, dünyadaki birçok hava kuvvetlerinin aktif olarak kullandığı belirtildi. Asya ülkesine satılan iletişim sistemlerinin ise hava ve yer kontrol platformlarına modüler çok bantlı bir SDR olan BNET-AR entegresi sağlayarak, ağ merkezli iletişimi ve gerçek zamanlı durumsal farkındalığı arttıracağı ifade edildi.

Rafael'in C3I müdürlüğü başkanı Yoav Wermuth, ''Bu yeni sözleşme ile sattığımız iletişim sistemleri, çevik olması, hızlı konuşlandırmaya izin vermesi, yüksek düzeyde ölçeklenebilir olması ve tehditler karşısında sağlam kalması sayesinde, müşterilerimizin isteklerini tam olarak karşılayacaktır. Sistemlerimiz sürekli karıştırma ve siber saldırılar altında dahi sorunsuz olarak çalışmaktadır.'' ifadelerini kullandı. 

23°
açık