banner23

banner24

Rafael bir Asya ülkesine silah paketi tedarik edecek

İsrailli şirket Rafael Gelişmiş Savunma Sistemleri, ismi açıklanmayan Güneydoğu Asya ülkesine 80 milyon değerinde kapsamlı bir deniz savaş sistemleri paketi tedarik edecek.

SAVUNMA SANAYİİ 02.09.2021, 12:58
Rafael bir Asya ülkesine silah paketi tedarik edecek

Satışı açıklanan deniz savaş sistemleri paketinin, İsrail Tersaneleri tarafından üretilen Shaldag MK-5 hızlı devriye botlarına entegre edileceği belirtildi.

Israel Defense'in haberine göre İsrailli şirket Rafael Gelişmiş Savunma Sistemleri, ismi açıklanmayan Güneydoğu Asya ülkesine 80 milyon değerinde kapsamlı bir deniz savaş sistemleri paketi tedarik edecek. 

Üç yıllık bir sürede teslim edilecek paketin içerisinde savaş yönetim sistemi, Typhoon ve Mini-Typhoon uzaktan kumandalı silah sistemleri, Spike füzeleri, Sea-Com dahili haberleşme sistemi ve BNET taktik veri bağlantısı bulunuyor.

Rafel Başkan Yardımcısı ve Deniz Harp Sistemleri Müdürlüğü Başkanı Ran Tavor konu hakkında, ''Dünyanın her yerindeki deniz araçlarına gelişmiş Rafael sistemlerini entegre ederek, çok önemli deneyimler kazandık. Ürünlerimiz, mevcut ve gelecekteki tehditleri en iyi şekilde ele almanın yanı sıra bireysel gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilere kesin doğruluk, rakipsiz esneklik ve uyarlanabilirlik sunuyor. Özel deniz sistemleri portföyü, Rafael'in elektro-optik arayıcı kullanan gelişmiş deniz füze sistemi, yapay zeka ve çok çeşitli özel yetenek dağıtım seçenekleri sağlayan karar verme algoritmaları gibi dünyaca ünlü en son teknolojik yeniliklerinden yararlanıyor.'' ifadelerini kullandı.

banner34