banner23

banner26

banner24

banner25

Rafael'in TROPHY AKS'si, Alman Leopard-2 tanklarına entegre edildi

İsrail merkezli Rafael Advanced Defence Systems tarafından geliştirilen TROPHY aktif koruma sistemi (AKS), Alman ordusundaki Leopard-2 tanklarına entegre edilerek, başarılı bir şekilde test edildi.

SAVUNMA SANAYİİ 08.11.2021, 13:22
Rafael'in TROPHY AKS'si, Alman Leopard-2 tanklarına entegre edildi
banner34

Almanya, ordudaki tankları modernize ederek, tehditlere karşı aktif koruma sistemleri (AKS) entegre ediyor.

Israel Defense'in haberine göre Alman Devlet Satın Alma Ofisi ve İsrail Savunma Bakanlığı, İsrail merkezli Rafael Advanced Defence Systems tarafından geliştirilen aktif koruma sistemini (AKS), Leopard-2 tanklarına entegre ederek başarılı bir şekilde test etti.

Rafael Advanced Defence Systems Genel Müdürü ve Kara-Deniz Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Ran Gozali konuyla ilgili olarak TROPHY'nin çeşitli araçlara entegre edilebileceğini vurgulayarak, ''TROPHY AKS'yi başarılı bir şekilde Leopard-2 tanklarına entegre ettik. Alman ortaklarımızla beraber iş birliğini geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Leopard tanklarına başarılı entegremiz, AKS pazarımızı büyütecek. Ayrıca TROPHY AKS'yi diğer orduların farklı platformlarına entegre edebiliriz.'' ifadelerini kullandı. 

TROPHY aktif koruma sistemi (AKS), savaş ortamında kendini kanıtlamış tek sistem olarak bilinir. 2010'dan bu yana İsrail Kara Kuvvetleri'nin envanterindeki Merkava tanklarında kullanılmakta ve Hizbullah ile girilen yoğun çatışmalarda kendini göstermiştir. TROPHY şu ana kadar 5400 testi başarılı bir şekilde tamamlamış ve 1 milyon çalışma saatine ulaşmıştır. 

18°
açık