banner23

banner26

banner24

banner25

Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları Mehmetçik’in emrinde

Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları, tehditlerin tespit ve takibi için her türlü arazi koşulu ve hava şartında, 7/24 Mehmetçik'in emrinde.

SAVUNMA SANAYİİ 30.01.2021, 13:39
Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları Mehmetçik’in emrinde
banner34

Türk savunma sanayiinin dinamik firmalarından METEKSAN Savunma, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kritik ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan METEKSAN Savunma, Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları Mehmetçik’in emrinde olduğunu açıkladı.

METEKSAN Savunma resmi Twitter hesabından yapılan videolu paylaşımda, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tercihi Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarlarımız ile, tehditlerin tespit ve takibi için, her türlü arazi koşulu ve hava şartında 7/24 Mehmetçik'in emrindeyiz.” ifadelerine yer verildi.

Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları

Retinar PTR; iki personel tarafından sırt çantaları ile kolayca taşınan, kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde tek operatör tarafından kullanılabilen; alan gözetleme, sınır ve çevre güvenliği için tasarlanmış bir radar olarak ön plana çıkıyor. Retinar PTR; geniş alanları otomatik olarak tarayarak güvenlik personelinin kamera veya dürbün ile sürekli tarama yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor, kamera sistemleri ve diğer çeşitli sensörler ile entegre çalışabiliyor ve bulunduğu alanda "Güvenli Bölgeler" oluşturuyor.

Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı; insan ve hayvan büyüklüğündeki hareketli cisimleri 4 km uzaklıktan, araçları ise 8-10 km uzaklıktan tespit ve takip edebiliyor. Tehditlerin insan, hayvan ve araç gibi sınıflandırmasını yapabiliyor ve hedeflerin konumlarını kullanıcıya sunuyor. Yüksek çalışma frekansı sayesinde sürünen ya da çömelerek ilerleyen insan gibi çok düşük hızlı hareketleri dahi algılayabiliyor.

Retinar PTR'ın kullanım alanları:

Sınır Güvenliği
Birlik Koruması
Hareket Halindeki Birlikler İçin Devriye Güvenliği
Kritik Tesis Güvenliği
Havaalanı Güvenliği
Liman Güvenliği
Enerji Santrali Güvenliği
Nükleer Santral Güvenliği
Ulaştırma Altyapısı Güvenliği

25°
açık